قبرس شمالی - اطلاعات عمومی

قبرس شمالی یکی از جذاب ترین مقاصد در منطقه مدیترانه است. این جمله ممکن است برای برخی عجیب به نظر برسد، اما این فقط در نگاه اول است. تاریخ غنی، آب و هوای باشکوه، مناظر طبیعی مجلل، سواحل دنج، جاذبه های متعدد و شهرهای منحصر به فرد در معماری خود - اینها تنها چند دلیل هستند که به نفع گذراندن تعطیلات بعدی خود در اینجا هستند. هنگامی که به قبرس شمالی سفر کردید، قطعاً می خواهید دوباره به اینجا بازگردید. یا شاید برای همیشه حرکت کنید.

پس واقعا زندگی در این قطعه از بهشت ​​چگونه است؟ ما سعی خواهیم کرد مهمترین جنبه ها را در نظر بگیریم.

از تاریخ قبرس شمالی

جمهوری ترک قبرس شمالی نام این کشور کوچک و تقریبا ناشناخته است. این اغلب در اخبار نیست و هنوز اغلب به عنوان مقصد تعطیلات خانوادگی انتخاب نشده است. مردم عادی تقریبا هیچ چیز در مورد تاریخ این قسمت از جزیره افسانه ای نمی دانند و همین واقعیت استقلال از طریق کودتای نظامی باعث بی اعتمادی بسیاری می شود. در همین حال، کشور به زندگی و توسعه خود ادامه می دهد. علاوه بر این، امروزه قبرس شمالی به طور فزاینده ای توجه گردشگران، سرمایه گذاران و کسانی را که آن را محل اقامت دائم می دانند، به خود جلب می کند.

قبرس شمالی تقریباً 38 درصد از قلمرو این جزیره بزرگ را تشکیل می دهد که تا سال 1974 یک ایالت واحد بود. قبرس در طول تاریخ چند صد ساله خود تحت الحمایه امپراطوری های مختلف بود، اما در سال 1960 از بریتانیای کبیر استقلال یافت و به طور مستقل شروع به توسعه کرد. این جزیره عمدتاً توسط یونانی‌ها و ترک‌ها زندگی می‌کردند که تا مقطعی کاملاً مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشتند.

اما پس از آن روابط بین قومی بدتر شد و یک بحران قانون اساسی رخ داد. در سال 1974، جزیره به دو بخش تقسیم شد - بخش شمالی که توسط ترک‌های قبرسی کنترل می‌شد و قسمت جنوبی که یونانی‌های قبرسی در آن زندگی می‌کردند. چند سال بعد، تشکیل یک کشور جدید - جمهوری ترک قبرس شمالی - اعلام شد.

whykiprus

امروزه حدود 300 هزار ترک در اینجا زندگی می کنند که بیش از نیمی از آنها مهاجرانی از قسمت جنوبی جزیره و از مناطق شرقی ترکیه هستند. در مورد زندگی در قبرس شمالی، حتی قبل از تقسیم جزیره، این قلمرو برای توسعه گردشگری راحت تر و مطلوب تر در نظر گرفته می شد. به دلیل شرایط سیاسی، مدتی علاقه به جمهوری به عنوان یک مکه توریستی کاهش یافت. اما در سال‌های اخیر، تعداد کسانی که دوست دارند در استراحتگاه‌های محلی استراحت کنند یا در اینجا املاک بخرند، به طور پیوسته در حال افزایش است.

که اصلا تعجب آور نیست: بالاخره زندگی در این بهشت ​​مزایای زیادی دارد. علاقه به دانشگاه های محلی وجود دارد که در آن دانشجویان خارجی می توانند تحصیلات مناسبی دریافت کنند. سرمایه گذارانی که می خواهند سرمایه گذاری سودآوری داشته باشند نیز علاقه مند شده اند. قسمت شمالی جزیره دارای مکان های تاریخی جالب، سواحل مجلل و آب و هوای عالی است. قبرس شمالی چشم انداز خوبی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی دارد.

whykiprus

مزایای زندگی در قبرس شمالی

قطعه ای از بهشت ​​به هیچ وجه یک شکل گفتار نیست، بلکه ارزیابی واقعی از زندگی در قبرس شمالی است. پس چه چیزی این کشور را برای خارجی ها جذاب می کند؟ در اینجا فقط چند مزیت این قلمرو وجود دارد:

 • روش سریع و ساده برای اخذ مجوز اقامت؛

 • سطح بالای امنیت و فقدان تقریباً کامل جرم؛

 • دسترسی حمل و نقل؛

 • زیرساخت توسعه یافته؛

 • آب و هوای معتدل و اکولوژی خوب؛

 • انواع جاذبه های تاریخی و معماری؛

 • فرصت های فراوان برای سازماندهی اوقات فراغت؛

 • قیمت مناسب برای تعطیلات و املاک و مستغلات.

استدلال های زیادی به نفع قبرس شمالی وجود دارد. بیایید هر یک از آنها را با جزئیات در نظر بگیریم، و همچنین سعی کنیم تمام تفاوت های ظریف مرتبط با زندگی و آرامش در این نقطه از زمین را درک کنیم.

آب و هوا

آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای و طبیعت شگفت‌انگیز زیبا دلایل اصلی این است که مردم برای تعطیلات به اینجا می‌آیند یا قبرس شمالی را برای زندگی انتخاب می‌کنند. در این نقطه از کره زمین هیچ پاییز یا زمستانی برای ما آشنا نیست: تابستان از مارس تا نوامبر ادامه دارد، در سه ماه باقی مانده ساکنان از بهار گرم لذت می برند. میانگین دمای روزانه هوا در ماه‌های تابستان 30+ درجه سانتی‌گراد و در بقیه دوره 15+ تا 18 درجه سانتی‌گراد است. دمای آب در نزدیکی ساحل در تابستان 23-28 درجه سانتیگراد و در دسامبر تا فوریه - 18 درجه سانتیگراد است. بنابراین، قطعاً نیازی به لباس و کفش زمستانی نخواهید داشت.

اما باید کمد لباس خود را با لباس های ساحلی پر کنید: قبرس شمالی آفتاب زیادی دارد - تقریباً 340 روز در سال. اما هیچ گرمای شدیدی در اینجا وجود ندارد که مشخصه جزایر هند استاقیانوس یا دریای کارائیب شرایط ایده آل برای برنزه شدن یکنواخت و زیبا! به هر حال، آب و هوای نیمه گرمسیری معتدل و نسبتاً پایدار قبرس شمالی راحت ترین و سالم ترین آب و هوا محسوب می شود.

whykiprus

وضعیت اقتصادی و ارز در قبرس

اقتصاد قبرس شمالی مبتنی بر روابط بازار آزاد است. بخش اصلی گردشگری است: تقریباً 70٪ از تولید ناخالص داخلی مبتنی بر صنایعی است که به هر طریقی مربوط به خدمات رسانی به گردشگران است. همچنین لازم به ذکر است که قبرس شمالی به اقتصاد ترکیه وابسته است.

اگرچه هنوز برخی محدودیت ها به دلیل اختلافات سیاسی وجود دارد، اما تجارت در حال نشان دادن ثبات است. بیشتر مشکلات مربوط به کمبود سرمایه گذاری دولتی و خصوصی، هزینه های حمل و نقل بالا و کمبود نیروی کار واجد شرایط است. از جمله ویژگی های اصلی اقتصاد محلی می توان به نرخ مالیات پایین (فقط 5٪)، سیاست قیمت گذاری سنجیده و جذب فعال سرمایه گذاران خصوصی در بخش املاک و مستغلات اشاره کرد.

واحد پول رسمی قبرس شمالی لیر ترکیه است. همچنین می توانید به دلار، یورو و پوند انگلیس پرداخت کنید.

رژیم ویزا

همانطور که در بالا ذکر شد، جمهوری ترک قبرس شمالی یک کشور تا حدی به رسمیت شناخته شده است. بدون هیچ مشکلی می توانید از ترکیه وارد شوید. علاوه بر این، شما حتی نیازی به ویزا ندارید، که یک مزیت قطعی است. کنترل گذرنامه درست در مرز انجام می شود. داشتن بیمه درمانی نیز الزامی نیست.

شما نمی توانید بیش از 90 روز بدون ویزا در این کشور بمانید. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در اینجا بمانید، باید برای ویزای کاری، تجاری یا دانشجویی اقدام کنید.

ویزای کار به شما این امکان را می دهد که به طور قانونی فعالیت های کاری را در کشور انجام دهید. به طور معمول، کار اداری توسط کارفرما یا خود شهروند خارجی از طریق خدمات مهاجرت انجام می شود.

انجام کار نیز تنها پس از تکمیل مدارک مربوطه امکان پذیر است. این روش حداقل زمان می برد. برای دریافت مجوز، باید یک حساب در بانک محلی به مبلغی معادل سرمایه مجاز شرکت باز کنید. علاوه بر این باید نوع فعالیت را مشخص کنید، کپی پاسپورت خود را ارائه دهید و آدرس قانونی شرکت را نیز مشخص کنید.

ویزای دانشجویی برای کل دوره تحصیل در دانشگاه های محلی صادر می شود. اتباع خارجی که بیش از 7 سال با ویزای تحصیلی در این کشور زندگی کرده اند حق دارند تابعیت دریافت کنند و برای همیشه در این کشور بمانند.

یکی دیگر از گزینه های اقامت در کشور در وضعیت قانونی، خرید املاک و مستغلات و اخذ اجازه اقامت است. علاوه بر گواهی مالکیت، تأیید وجود بودجه کافی برای زندگی ضروری است. مراحل اخذ مجوز اقامت بیش از دو هفته طول نمی کشد. این مجوز به طور خودکار برای تمام اعضای خانواده خریدار ملک صادر می شود. فرصت اخذ تابعیت و اجازه اقامت دائم پس از 12 سال اقامت با مجوز اقامت ظاهر می شود.

whykiprus

سیستم بانکی

سیستم بانکی قبرس شمالی ارتباط نزدیکی با سیستم بانکی ترکیه دارد و بر اساس قوانین مشابه عمل می کند. به لطف توسعه گردشگری و رشد اقتصادی، بخش بانکداری در سال های اخیر به طور جدی مدرن شده است. اکنون بر روی منافع مشتریان متمرکز شده است. بانک های محلی تراکنش ها را با حداقل کارمزد انجام می دهند و هزینه خدمات ناچیز است.

مزایای سیستم بانکی:

 • محرمانه بودن کامل؛

 • توانایی مدیریت از راه دور حساب ها؛

 • پردازش سریع اسناد؛

 • پشتیبانی از مشتریان خارجی؛

 • عدم افشای اطلاعات مربوط به تراکنش های بانکی

سازمان مالی اصلی بانک مرکزی قبرس شمالی است که مسئولیت سیاست های پولی، اعتباری و نرخ ارز را بر عهده می گیرد. علاوه بر بانک های دولتی، بانک های خصوصی و دفاتر نمایندگی سازمان های بین المللی نیز وجود دارند.

محدودیت ها

خارجی ها می توانند در بانک های قبرس شمالی حساب باز کنند، به خصوص اگر شهروند ملکی در این کشور خریداری کرده باشد. اما باید برای بررسی کامل اسناد آماده باشید. یک شرط مهم برای مشتریان تنظیم شده است - باز بودن کامل فعالیت. مانند سایر کشورها، معاملات مربوط به تروریسم، کلاهبرداری و سایر فعالیت های غیرقانونی ممنوع است.

اکولوژی و ایمنی

قبرس شمالی به دلیل اکولوژی خوبش مشهور است. عملا هیچ تاسیسات صنعتی وجود ندارد که هوا را آلوده کند. تمام شرکت های عامل مجهز به سیستم های تمیز کردن و فیلتراسیون مدرن هستند که به دلیل آن خطری برای محیط زیست و سلامت انسان ندارند.

تا آنجا که به ایمنی مربوط می شود،به سختی می توانید مکانی آرام تر پیدا کنید. جنایات در اینجا بسیار به ندرت مرتکب می شوند و حتی در آن زمان نیز عمدتاً جرایم جزئی هستند. ساکنان محلی می توانند با خیال راحت به فروشگاه یا ساحل بدون قفل کردن درب بروند.

whykiprus

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی قبرس شمالی بر اساس استانداردهای بریتانیا ساخته شده است. در اینجا شرایط یادگیری عالی در هر چهار سطح وجود دارد - آموزش پیش دبستانی، دبستان، دبیرستان و آموزش عالی. مدارس دولتی و خصوصی در کشور وجود دارد، آموزش به زبان ترکی و انگلیسی انجام می شود. موسسات آموزشی اضافی وجود دارد.

تحصیلات عالی را می توان در 23 دانشگاه فعال در بزرگترین شهرهای قبرس شمالی دریافت کرد. خارجی ها به طور فعال در حال تحصیل هستند: سالانه حدود 100 هزار دانشجو از کشورهای دیگر به کشور می آیند. با توجه به اینکه دانشجویان بر اساس سیستم انگلیسی تحصیل می کنند، مدارک تحصیلی دانشگاه های داخلی در خارج از کشور به رسمیت شناخته می شود.

دارو

مراقبت های پزشکی بر اساس بالاترین استانداردهای بین المللی سازماندهی می شود. هم بیمارستان های دولتی و هم کلینیک های خصوصی در اینجا کار می کنند. موسسات پزشکی مجهز به تجهیزات مدرن هستند و پزشکان مجرب به درمان بیماران می پردازند.

بیمارستان های دولتی بیماران را رایگان پذیرش و درمان می کنند. علاوه بر این، نه تنها ساکنان محلی، بلکه گردشگران نیز می توانند درخواست کمک کنند. تماس با آمبولانس نیز برای همه رایگان است. این یکی از ویژگی های مهم طب محلی است، زیرا تقریباً در تمام کشورهای اروپایی گردشگران باید برای خدمات هزینه کنند. تنها استثنا درمان دندان است: به سادگی هیچ مطب دندانپزشکی رایگان در قبرس شمالی وجود ندارد. کلینیک های خصوصی در قبرس شمالی بدون استثنا برای همه باز است.

جاذبه ها

سالانه بیش از یک میلیون گردشگر از قبرس شمالی بازدید می کنند. این کشور دارای میراث تاریخی غنی و زندگی فرهنگی غنی است، بنابراین چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد. در قلمرو ایالت، 6 قلعه قرون وسطایی، معابد باستانی و ساختمان های باستانی حفظ شده است. آیا می خواهید خود را در دنیای شگفت انگیز افسانه های باستانی غوطه ور کنید و با چشمان خود ساختمان های تاریخی دوران های مختلف را ببینید؟ بلیط بخرید و به قبرس شمالی سفر کنید.

whykiprus

شهرهای قبرس شمالی

قبرس شمالی از چهار شهر بزرگ تشکیل شده است که به طور سنتی دو نام دارند - ترکی و یونانی:

 • پایتخت ایالت لفکوسا (نیکوزیا)؛

 • گیرنه (گیرنه) با دریای نیلگون، سواحل بکر و طبیعت باشکوهش محبوب ترین شهر تفریحی در بین مسافران است.

 • گازیماگوسا (فاماگوستا) - شهری با محله ارواح واروشا و همچنین قلعه‌های باشکوه قرون وسطایی.

 • Guzelyurt (Morphou) گوشه ای آرام برای طرفداران آرامش منزوی است.

معایب زندگی در قبرس شمالی

اگر تصمیم دارید به قبرس شمالی بروید، باید برای مشکلات خاصی آماده باشید. اولاً آب و هوای گرم کشور برای همه مناسب نیست. ثانیا، ممکن است در رانندگی در سمت چپ مشکل داشته باشید. علاوه بر این، استاندارد زندگی مردم ممکن است به اندازه کافی بالا به نظر نرسد.

اما با وجود همه چیز، قبرس شمالی مکانی عالی برای استراحت و سرمایه گذاری های مالی سودآور است. گردشگری، ساخت و ساز، حوزه اجتماعی، بازار املاک و مستغلات، و بخش سرگرمی به طور فعال در اینجا در حال توسعه هستند. این بدان معناست که هیچ دلیلی برای امتناع از شناختن این کشور وجود ندارد.

کمپین سالانه
آپارتمان و ویلا در قبرس شمالی با تخفیف!
در هنگام خرید هر گونه ملک در قبرس شمالی به عنوان هدیه از شرکت ما دریافت خواهید کرد:
مجموعه ای از لوازم خانگی
ساخت یک اجازه اقامت (اجازه اقامت)
از 8 نوامبر تا 15 دسامبر
تخفیف
33%
پیام خود را از فرم ارسال
در آینده نزدیک شما شرکت ما تماس بگیرید