درباره قبرس شمالی


کشور قبرس، سومین جزیره ی بزرگ  در دریای مدیترانه، بی شک تکه ای به جای مانده از بهشت است که در نقطه عطف قاره های کهن واقع شده. اینجا تابستان ها طولانی و گرم است و زمستان های معتدل با بارش باران های مناسب پوششی سبز و زیبا بر طبیعت می پوشاند. برای هزاران سال تمدن های گوناگون قدم به این سرزمین نهاده اند و آثار شگفت انگیزی از تاریخ و فرهنگ خود به جای گذاشته اند. قبرس گنجی اسرارآمیز از خدایان باستانی است که ارزش کشف شدن را دارد. 

با بیش از 300 روز آفتابی در سال ، آب زلال و تمیز، زمین دست نخورده و سواحل شنی سفید و خلوت، روشن است که چرا اینجا  به یک مقصد محبوب برای گذراندن تعطیلات تبدیل شده است. چنانچه شما به دنبال یک تعطیلات آرامش بخش یا هیجان انگیزهستید، چشمه های معدنی متعدد، سایت های باستان شناسی، پیاده روی کوهستانی و ورزش های آبی بهترین تعطیلات را برایتان فراهم می آورد. علاوه بر این، استقبال گرم افراد محلی، غذاهای مدیترانه ای خوشمزه و هزینه ی زندگی پائین،  تعطیلات زیبا و خاصی را برایتان می سازد .

رشته کوه گیرنه در امتداد ساحل شمالی ادامه دارد و پر است از باقی مانده های دوران قرون وسطی. قلعه سنت هیلاریون، در بلندی های  گیرنه قرار گرفته،که قبلاً قلعه صلیبیون بود. قدمت آن به قرن دهم می رسد و در اساطیر آمده که ریچارد شیردل ماه عسل خود را در این قلعه به سر برده و همچنین شایع است که این قلعه الهام بخش قلعه افسانه ای والت دیزنی بوده است. بر اساس یکی از افسانه های کهن این جزیره به عنوان یک نشانه عشق از سزار به کلئوپاترا هدیه شد. داستان یا حقیقت،این جزیره یک مکان جادویی و یکی از گوشه های فراموش شده دریای مدیترانه است.

در طول 20 سال گذشته در حالی که به بخش های دیگر از دریای مدیترانه از نظر گردشگری نظر قابل توجهی شده است، سواحل شمالی قبرس عملا بطور دست نخورده باقی مانده است. یکی از قسمت های توسعه نیافته از این جزیره با برجسته ترین ویژگی جغرافیایی، شبه جزیره کارپاز دارای سواحل دست نخورده شنی، الاغ وحشی سرگردان، تپه های پوشیده شده ازکاج و پر از کلیساهای تاریخی است.

خرید املاک و مستغلات همواره یک سرمایه گذاری سودآور بوده است. برای برخی از مردم داشتن خانه ای در ساحل می تواند مکانی برای خانواده و یا گذراندن تعطیلات باشد و برای بعضی دیگر لانه ای گرم و نرم و محل اقامتی که همیشه راحت و لذت بخش خواهد بود. اما بدون توجه به  الزامات ضروری برای خریداران خارجی ، موقعیت جغرافیایی، طبیعت و محیط زیست نقش مهمی در انتخاب ملک بازی می کند.

امروزه تعداد زیادی از مردم مایل به خرید ملک در قبرس شمالی که در حال رشد قابل توجهی است، هستند. این محل در حال حاضر از بازارهای با رشد سریع و پر سود در اطراف دریای مدیترانه است. در طول پنج سال گذشته، تقاضا برای خرید املاک در جمهوری ترک قبرس شمالی رشد  قابل توجهی کرده است، و خرید و فروش خانه های کناردریا تقریبا دو برابر شده.

قبرس شمالی - زیبا ترین بخش جزیره، با سواحل بکری که چند صد کیلومتر در امتداد خط ساحلی کشیده شده اند، درختان پیر زیتون و  اکالیپتوس و زیبایی وصف ناپذیر کوههای پوشیده از جنگل های کاج معطر، هیچ کس را تا ب حال مایوس نکرده است. این مکان خریداران خارجی را نه تنها به خاطر چشم انداز زیبای آن، بلکه به علت قیمت مناسب آن به خود جذب می کند.

هزینه ملک در قبرس شمالی کمتر از نصف قیمت خانه ها و آپارتمان ها در بخش جنوبی این جزیره است، چرا که وضعیت اقتصادی و سیاسی در اینجا به تازگی شروع به تغییر کرده است و بازار مسکن هنوز در مراحل شکل گیری آن است.

·         قیمت مناسب برای آپارتمان و ویلا

·         نزدیکی به دریا

·         آب و هوای معتدل مدیترانه ای

·         شرایط مطلوب زیست محیطی

·         موقعیت جغرافیایی مناسب

·         آثار تاریخی متعدد و فرهنگ

·         سرمایه گذاری جذاب

·         مالیات بر املاک بسیار ناچیز

به طور خلاصه، اگر شما خواهان خرید یک ملک در کنار دریا هستید، با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی و ژئوپلیتیک جهان، اکنون زمان مناسب برای انجام این کار است . قبرس شمالی نه تنها مکانی مناسب برای اوقات فراغت شماست، بلکه برای کسب و کار و تحصیل در سطح بالای جهانی با داشتن چندین و چند دانشگاه ه بین المللی بهترین مکان برای یک زندگی با پیشرفت های چشمگیر است.چرا قبرس شمالی؟

یازده دلیلی که سرمایه گذاران قبرس شمالی را انتخاب می کنند.

دلیل اول: قیمت ارزان

اولین و بارز ترین دلیل این است که؛ بازار املاک و مستغلات در قبرس شمالی فعال و هیجان انگیز است، و به یکی از سریع ترین بازارهای رشد کننده و پر سود در حوزه مدیترانه تبدیل شده . خریداران را با طبیعت خیره کننده و منحصر به فرد، و همچنین با فراوانی و تنوع برای هر سلیقه به خود جلب می کند.

قیمت املاک و مستغلات به طور کلی در شمال این جزیره به طور قابل توجهی (40-60٪) پایین تر از قیمت املاک مشابه در دیگر کشورهای مدیترانه با آب و هوای مشابه مانند اسپانیا و پرتغال است.

در حالی که ویلای 3 خوابه مشرف به دریای مدیترانه در ساحل اسپانیایی برای شما حدود €  250.000 هزینه برمی دارد، ویلای مشابه در قبرس شمالی کمتر از 125.000 € قابل خرید است.

دلیل دوم: هزینه زندگی و اقتصاد

هزینه زندگی در قبرس شمالی یکی از پایین ترین در میان تمام کشورهای مدیترانه است. قیمت مواد خام و محصولات نسبتا کم است، و اغلب با کیفیت مشابه و یا حتی بهتر هم می باشد.

موضوعات داغ در اقتصاد قبرس شمالی، رشد مداوم ، مستمر و توسعه را از سال 1977 نشان می دهد. با وجود سطح بالایی از تورم ، مشکلات و موانع اقتصادی و سیاسی  برای رسیدن به یک نرخ متوسط سالانه 4.4 درصد باید به عنوان یک دستاورد مهم دیده شود.

به طور کلی، بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی یکی از بازارهای با رشد سریع در اروپا است. می بایست سرمایه گذاران را به موقعیت های واقعی رشد املاک، همراه با بازگشت سرمایه درمقایسه با سایر کشورهای اروپا و انگلستان جلب کرد. این کشور شاهد رونق سرمایه گذاری در بازار املاک، با پتانسیل رشد و بازگشت قابل توجهی در سرمایه گذاری است .

همچنین هیچ محدودیتی در تامین مسکن برای اجاره و حمایت فعال از توسعه گردشگری در قبرس شمالی وجود ندارد، نیاز به افزایش تعداد گردشگران آن را آسان و سودآور کرده است. بازار اجاره غیرگردشگری نیز بسیار پر رونق است و روند رشد خوب آن اجازه یک بازگشت سریع سرمایه گذاری را می دهد.

دلیل سوم: رشد چشمگیر صنعت گردشگری

گردشگری همچنان به صورت یک بخش از اولویت های اصلی و یکی از عوامل اصلی در توسعه اقتصادی از قبرس شمالی ادامه دارد. روشن است که در بسیاری از مناطق توریستی جهان  کمبود اتاق با ساختن هتل های زنجیره ای بزرگ بین المللی حل شده است .ولی این هتل ها هنوز بسیار ضعیف در قبرس شمالی عمل کرده اند.

به موازات، با یک برنامه توسعه اقتصادی، اتخاذ شده توسط دولت قبرس شمالی، بخش گردشگری به عنوان مهمترین بخش از اقتصاد شناخته شده و دولت تصمیم گرفته است برای تشویق و ارائه تمام امکانات لازم وترغیب سرمایه گذاران بالقوه در بخش گردشگری فضای لازم را فراهم سازد.

دلیل چهارم: ورود " بدون روادید" 

در مقایسه با دیگر کشورهای اطراف دریای مدیترانه، ورود به قبرس شمالی از طریق یک ویزا بنام "ویزای هنگام ورود " انجام می شود. در هر زمان شما می توانید یک بلیط خریداری کنید وبه این کشور پرواز نمایید.

دلیل پنجم: حمایت بین المللی.

جامعه بین المللی موضع خود را در قبال قبرس شمالی نرم تر کرده است پس از رای اکثریت قریب به اتفاق شهروندان برای قطعنامه سازمان ملل در سال 2004، که به عنوان "طرح عنان" شناخته شده است ، در حالی که طرف یونانی پیشنهاد حل مسالمت آمیز مسئله ی قبرس را رد کرد.

دلیل ششم: آینده امیدوار کننده 

تحریم های بین المللی دیپلماتیک، وهمچنین ممنوعیت  تجارت و سفر دیگروجود ندارد. اتحادیه اروپا  259 میلیون یورو برای کمک به تامین مالی توسعه قبرس شمالی و بهبود زیرساخت های آن تخصیص داده است، باز کردن راه برای سرمایه گذاران خارجی فعال در کشور و آماده سازی بستر آن ،افزایش قابل توجهی در گردشگری نموده است. قبرس شمالی در وضعیت فعلی خود شبیه به اسپانیا در 30 سال پیش است،زمانی که پس از سال های طولانی از انزوا، کشورشروع به "بازکردن درهای خود" رو به جامعه جهانی کرد.

فرودگاه جدید ارجان ، که درماه مه سال 2004 افتتاح شد و پرواز مستقیم به قبرس شمالی برای اولین بار پس ازسال 1974 زمانی که سفر تحریم بود، ازآن انجام شد و در نهایت در آن زمان تحریم برداشته شده است. این واقعیت در یک تخمین محافظه کارانه تعداد سالانه گردشگران را از 443.000 به 2 میلیون نفر در طول پنج سال آینده افزایش می دهد و در حالیکه هنوز تعداد گردشگران زیرسطح فعلی تعداد گردشگران 2.3 میلیونی سالانه قبرس جنوبی خواهد بود.

بر اساس برآوردهای سازمان ملل متحد، قبرس شمالی نیاز به ساخت 30.000 خانه دیگر در سه سال آینده دارد. این رقم 500 تا 1000 تایی درسال نشان دهنده کمبود و در نتیجه افزایش قابل توجه بهای آن است.

این جزیره دارای یک زمین گلف 18 سوراخی استاندارد برای مسابقات قهرمانی است  و دو زمین دیگر نیز درحال حاظردر دست ساخت می باشند. باشگاه قایق رانی جدید یک جریان بزرگ از گردشگران را به خود جذب می کند، وصنعت گردشگری نقش مهمی در توسعه اقتصادی و ثبات قبرس شمالی ایفا می کند.

دلیل هفتم: دوراندیشی سیاست دولت قبرس شمالی

دولت قبرس شمالی ساخت و ساز هر ساختمانی بیشتر از 2 طبقه در فاصله 100 متر از ساحل را ممنوع کرد.

معماران و طراحان از سراسر جهان از اشتباهات قبلی خود در طول دهه های 80،70 و90  در بسیاری از کشورهای  جهان درس گرفته اند. در حال حاضر دیده می شود که بازسازی وسیعی برای ساختمان های قبلی و تلاش برای بازگرداندن زیبایی اصلی طبیعت، که نابود شده بود در راه است.

همچنین زمین های حفاظت شده بسیاری در مناطق حفاظت شده که به طور عمده در کارپاز هستند وجود دارند که در آن شما نمی توانید هیچ چیزی در جهت حفاظت از طبیعت نادر و دست نخورده آنجا بسازید .

دلیل هشتم: آب و هوا ایده آل و طبیعت بکر  

آب و هوای مدیترانه ای و معتدل قبرس ، با تابستانهای خشک و طولانی از اواسط ماه مه تا اواسط ماه اکتبر و با زمستان های معتدل از دسامبر تا فوریه، به طورمتوسط 330 روز آفتابی در سال دارد. در تابستان، متوسط دما بین 30 تا 35 درجه سانتیگراد، در حالی که در زمستان آن ، اغلب باران می بارد (حدود500  میلی متر باران)، و به طور متوسط درجه حرارت در زمستان 12 تا 17 درجه سانتیگراد است. درجه حرارت دریا در ماه ژانویه در پایین ترین حد خود در اطراف 16 درجه ساننتیگراد و در ماه آگوست تا 28 درجه سانتیگراد متغر می باشد. دریای زلال و تمیز همراه با آبزیان دریایی ، مرجان و باقی مانده های کشتی های باستانی و آثار باستانی می باشد.

طبیعت این منطقه در نوامبر هنگامی که، در پاسخ به اولین باران، مراتع از گیاهان تازه پوشیده می شوند از خواب بیدار می شود. پاییز، زمستان و بهار چشم رابا پوشش گیاهی سرسبز ورنگارنگ افسون می کند. شقایقهای، کیکلامن، لاله، سنبل، زنبق، ارکیده وحشی، لاله و درختان بادام وحشی همه تا پایان ماه مارس غرق شکوفه هستند. در منطقه مدیترانه هیچ جای دیگری نیست که دارای بیش از30 گونه مختلف از ارکیده وحشی باشد! درختان زیتون و خرنوب بطور فراوان و همه گیر، همراه با درختان مرکبات - پرتقال، لیمو و گریپ فروت رشد می کنند، همچنین طیف گسترده ای از سبزیجات و صیفیجات در این منطقه می روید.

کوه ها با جنگل های کاج معطر پوشیده شده اند و در سراسر خط ساحلی درختان اکالیپتوس و اقاقیای شدیداً رو به رشد هستند. فضای ایده آل برای پرورش گوسفند و بز است، و مسافران از مناظر گله گوسفندان در کوه لذت می برند.

دلیل نهم: عاری از جرم و جنایت، بدون ترافیک و عاری از مناطق صنعتی

تعجب آورترین واقعیت برای خارجی ها این است که مردم با خیال راحت می توانید خودرو خود را بدون قفل کردن خارج از خانه، در فروشگاه و یا هر جای دیگری پارک کنند.

مراکز صنعتی تنها در جاده گیرنه به اسنتپه و یک منطقه کارخانه ای کوچک برای تولید مصالح ساخت جاده ها، پیاده رو و غیره در جاده ای از  گیرنه به فرودگاه ارجان دیده می شود. کارخانه های کوچک محلی برای تولید مصالح ساختمانی وجود دارد. فقط همین! همه؛ بدون مواد شیمیایی مسموم کننده هوا، و یا آسیب رساندن به محیط زیست.

همه این عوامل برای گردشگران و هم برای کسانی که می خواهند زندگی طولانی تری از یک تعطیلات داشته باشند بسیار جذاب است.

دلیل دهم: قانون جدید در جبران خسارت

قانونی جدید به نمایندگی از دادگاه حقوق بشر اروپا به تصویب رسید، بنا به تصمیم اخیرهزینه غرامت در قبرس شمالی متمرکز براملاکی است که امکان بازپرداخت خسارت آنها بطور کامل فراهم نشده است.هر گونه معامله با زمین / املاک و مستغلات، توسط هر کسی، اعم از خارجی و یا یک شهروند قبرس شمالی از سال 1974 ،100 %  قانونی و بدون ریسک است و هر گونه جبران خسارت در صورت لزوم از صندوق ایجاد شده توسط دولت پرداخت می شود.

هر یونانی قبرس که زمین / اموال خود را در سمت شمال رها کرده هم اکنون می توانید با خیال راحت به دادگاه درقبرس شمالی درخواست دهد برای جبران خسارت ، تبادل و یا بازگرداندن زمین یا اموال خود. هر گونه پرداخت (در صورت لزوم) باید از بودجه ارائه شده توسط ترکیه پرداخت شود، که به نمایندگی از دادگاه حقوق بشر اروپاایجاد شده و به طور خاص برای این منظور طراحی شده است، و کارشناسان حقوقی می گویند که صاحب کنونی املاک در قبرس شمالی (چه شهروند و یا خارجی) مجبور به پرداخت هیچگونه غرامت نیست

دلیل یازدهم: نرخ بالای رشد بازار املاک و مستغلات.

مسائل حل نشده بین شمال و جنوب در قبرس از سال 1974 بدان معنی است که قبرس شمالی از ساخت و سازهای حجیم مانند دیگر مناطق ساحلی مدیترانه که در طول دهه های 80،70 و90 دچار شده بودند ،رنج نمیبرد. در حال حاضر این عوامل و علل به هجوم قابل توجه مردم برای بازدید از قبرس شمالی و رشد بازاراملاک و مستغلات کمک کرده اند.

امروز دولت قبرس شمالی هجوم قابل توجهی از بازدید کنندگان را در چند سال آینده پیش بینی کرده است. نگرانی اصلی عدم وجود هتل ها است. در واقع، دولت امروز از کمبود حداقل بیش از 30.000 تخت درهتل ها برای 2 تا 3 سال آینده و در حدود 50.000  تخت تا پایان این دهه صحبت می کند و این یک رشد 500 درصدی درتعداد تخت تا به امروز است. این سطح از تقاضا تا حد زیادی قیمت ملک در قبرس شمالی تاثیر می گذارد.

خلاصه

بازار املاک و مستغلات در قبرس شمالی یکی از بازارهای با رشد سریع و پر سود در منطقه مدیترانه است. املاک و مستغلات در اینجا با توجه به ارزش پول آن در مقایسه با امکانات مشابه در اسپانیا یا فرانسه گاهی اوقات بیش ازسه برابر گران تر است. به عنوان یک نتیجه، مهم این است که سرمایه گذاران - داخلی و خارجی، به طور جدی دربازار جدید امیدوارکننده املاک و مستغلات خرید کنند و انتظار درآمد بالقوه و فراوان آنها را تحقق بخشیم.

علاوه بر این، روند خرید ملک در قبرس شمالی ساده، شفاف و قابل اعتماد است بخاطر اینکه سیستم حقوقی آن مشابه به سیستم حقوقی انگلیس، یکی از قدیمی ترین و مورد اعتماد ترین سیستم های حقوقی در جهان است. این امر اجازه می دهد تا سرمایه گذاران خارجی به صورت آزاد و با خیال راحت معاملات خود را انجام دهند. همه اینها، همراه با موقعیت عالی کشور همراه است.


کمپین سالانه
آپارتمان و ویلا در قبرس شمالی با تخفیف!
در هنگام خرید هر گونه ملک در قبرس شمالی به عنوان هدیه از شرکت ما دریافت خواهید کرد:
مجموعه ای از لوازم خانگی
ساخت یک اجازه اقامت (اجازه اقامت)
از 8 نوامبر تا 15 دسامبر
تخفیف
33%
پیام خود را از فرم ارسال
در آینده نزدیک شما شرکت ما تماس بگیرید